Aktivní dovolená s ubytováním v Jeseníkách

Zažijte krásu českých hor na vlastní kůži. Pokud využijete naší nabídky ubytování v Jeseníkách a zarezervujete si termín pobytu na naší chalupě k pronájmu, nudit se nebudete. Čeká vás aktivní dovolená, plná pohybu, sportu a kouzelné přírody Jeseníků a Orlických hor. Poloha chalupy nedaleko polských hranic přímo vyzívá i k turistickým návštěvám Polska.

Až si do sytosti užijete vše, co vám naše ubytování v soukromí nabízí (ping pong, tenisové kurty, finská sauna nebo stolní fotbálek), vydejte se prozkoumávat okolní krajinu. Naprosto vás uchvátí.

Turistika, sport a kouzlo Jeseníků

ImageChalupa u Zezulků leží pod Králickým Sněžníkem u města Králíky. Králický Sněžník se rozprostírá na pomezí Jeseníků a Orlických hor. Tento horský masiv za prozkoumání stoprocentně stojí. Vrchol Sněžníku vám nabídne neopakovatelný pohled do okolí a budete-li mít štěstí, narazíte tu při své turistické túře na sošku slůněte. Zahrajte si dobrodružnou soutěž a objevte pod vrcholem Sněžníku studánku, z níž pramení řeka Morava. Výherce pak pošlete k moři. Ano, v Jeseníkách narazíte i na moře. Kamenné moře ležící zhruba 500 metrů pod vrcholem Králického sněžníku, tak zvané Vlaštovčí kameny, za návštěvu rozhodně stojí.

Jste-li zapálenými turisty, kromě množství turistických naučných stezek vás určitě uchvátí okolní tvrze, rozhledny nebo sruby. Nezapomeňte si s sebou přibalit své Nordic Walking hole. Okolní příroda a trasy jsou pro severskou chůzi Nordic Walking jako stvořené.

Kromě turistiky holdujete i kulturním a historickým památkám? V tom případě si i vy přijdete na své. Turisticky hojně navštěvované poutní místo Horu Matky Boží s klášterem si prostě nesmíte nechat ujít. Zámky v Letohradě, Rychnově nad Kněžnou nebo Bruntále jsou pouhým začátkem vašich kulturních zážitků.

Rodinná dovolená s dětmi

Image​Trávíte na naší chalupě rodinnou dovolenou s dětmi? Až vaše ratolesti omrzí zábava na chalupě, vezměte je prozkoumávat Severní Moravu a Východní Čechy. Nadšená bude celá rodina ze zámku a přilehlého zoo parku v Častolovicích. Spousta zvířátek, včetně bílých daňků a pěkná procházka parkem vaše malé turisty utahá. Vedete své děti ke sportu a nepohrdnete adrenalinem? Adrenalin park Jeseníky budete zbožňovat. Lanový park, horolezecká stěna, jízda na koni nebo projížďka kánoí budou teprve začátkem vašeho sportovního dne.

 

Sportem k aktivní dovolené

ImageSportu a sportovních aktivit si můžete užívat i v pohodlí naší chalupy. Až vás tenisový kurt nebo ping pong začnou unavovat, změňte disciplínu. Co třeba vyrazit na kola? Okolí Králického Sněžníku a naší chalupy je přímo stvořené pro cykloturistiku. Množství cyklostezek se králickým okolím vine do všech koutů. Vyzkoušejte třeba cyklostezku Králíky – Červená Voda a poznejte nejen Jeseníky, ale i nejjižnější cíp Orlických hor. Jste-li opravdoví cyklističtí přeborníci, nesmíte si nechat ujít Čarodějnickou cyklotrasu na Šumpersku. Ta vás provede inkviziční historií Severní Moravy.

Letní dovolená a relaxace

ImageAž vás všechny ty sportovní a turistické výlety na vaší letní dovolené unaví, určitě zatoužíte po odpočinku a relaxaci. Naše chalupa vám poskytne příjemné uvolnění v domácí, finské sauně. Je vaše tělo z toho všeho cestování zmoženo tak, že by si zasloužilo pořádnou dávku wellness rozmazlování? Navštivte nedaleký Horský wellness hotel Prometheus v Dolní Moravě. Po všemožných masážích, zábalech a jiných wellness procedurách budete jako znovuzrození. A můžete vyrazit třeba do Aquaparku v Ústí nad Orlicí.

Zimní dovolená a lyžování

ImageZima na horách, to prostě musíte zažít. Chalupa u Zezulků leží v samém středu známých lyžařských areálů Ski Dolní Morava, Ski resortu Buková hora a Ski parku Červená voda. U nás svou lyžařskou vášeň prožijete naplno.

Zažijte zimní dovolenou na českých horách a ubytujte se v soukromí naší chalupy.