Turistika, sport a kouzlo Jeseníků

Chalupa u Zezulků leží pod Králickým Sněžníkem u města Králíky. Králický Sněžník  se rozprostírá na pomezí Jeseníků a Orlických hor. Tento horský masiv za prozkoumání stoprocentně stojí. Vrchol Sněžníku vám nabídne neopakovatelný pohled do okolí a budete-li mít štěstí, narazíte tu při své turistické túře na sošku slůněte. Zahrajte si dobrodružnou soutěž a objevte pod vrcholem Sněžníku studánku, z níž pramení řeka Morava. Výherce pak pošlete k moři. Ano, v Jeseníkách narazíte i na moře. Kamenné moře ležící zhruba 500 metrů pod vrcholem Králického sněžníku, tak zvané Vlaštovčí kameny, za návštěvu rozhodně stojí.

Jste-li zapálenými turisty, kromě množství turistických naučných stezek vás určitě uchvátí okolní tvrze, rozhledny nebo sruby. Nezapomeňte si s sebou přibalit své Nordic Walking hole. Okolní příroda a trasy jsou pro severskou chůzi Nordic Walking jako stvořené.

Kromě turistiky holdujete i kulturním a historickým památkám? V tom případě si i vy přijdete na své. Turisticky hojně navštěvované poutní místo Horu Matky Boží  s klášterem si prostě nesmíte nechat ujít. Zámky v Letohradě, Rychnově nad Kněžnou  nebo Bruntále  jsou pouhým začátkem vašich kulturních zážitků.

Rodinná dovolená s dětmi

Trávíte na naší chalupě rodinnou dovolenou s dětmi? Až vaše ratolesti omrzí zábava na chalupě, vezměte je prozkoumávat Severní Moravu a Východní Čechy. Nadšená bude celá rodina ze zámku a přilehlého zoo parku v Častolovicích. Spousta zvířátek, včetně bílých daňků a pěkná procházka parkem vaše malé turisty utahá. Vedete své děti ke sportu a nepohrdnete adrenalinem? Adrenalin park Jeseníky  budete zbožňovat. Lanový park, horolezecká stěna, jízda na koni nebo projížďka kánoí budou teprve začátkem vašeho sportovního dne.

Napište si o volný termín a vyražte na tůry: